Nasze marki

Samsonite

Samsonite

Samsonite

Historia marki sięga 1910 roku, kiedy to pochodzący z Polski emigranci bracia Shwayder wprowadzają na rynek amerykański pierwszą twardą walizkę. Od tej pory dalekie podróże zarezerwowane dotąd dla nielicznych, stają się coraz bardziej popularne. Fabryka braci Schwayder rozwija się w zawrotnym tempie wprowadzając coraz to nowe technologie rewolucjonizujące bagaż podróżny jak np. pierwszy neseser z tworzyw sztucznych. W 1966 r. firma przyjmuje nazwę Samsonite, pochodzącą od biblijnej postaci – Samsona, kojarzonego z siłą i odpornością. Do dziś cechy te charakteryzują wyroby firmy Samsonite. Przykładem na to jest m.in. odporne i lekkie tworzywo Curv®, które stanowi bazę dla najbardziej popularnych linii Samsonite C-Lite, Proxis, Lite-Box. W 1990 r. Firma P.H. „Sams-Pol” dumnie nawiązuje do polskich korzeni marki, wprowadzając jako pierwsza na polski rynek produkty Samsonite. Do dziś jest wiodącym dealerem marki Samsonite w Polsce.

 

obama-tumi

Tumi Alpha

Tumi

Założona w 1975r. w Stanach Zjednoczonych prestiżowa marka produkująca bagaż podróżny. Pomysłodawcą marki jest Pan Charlie Clifford, który nazwę Tumi zapożyczył od nazwy peruwiańskiego noża. Firma zdobyła popularność jakością swoich produktów, którą osiągnęła stosując niespotykane wcześniej materiały, jak np. nylon balistyczny, czy polikarbon. Do dziś torby wykonane z tego pierwszego tworzywa są wizytówką firmy. Używa ich m.in. były Prezydent Stanów Zjednoczonych Barrack Obama. P.H. „Sams-Pol” jest wyłącznym dealerem Tumi na rynku polskim.

Hartmann

Założona w 1877 r. w Milwaukee, w stanie Wisconsin przez Josepha Hartmann-a firma, to najstarszy producent bagażu na świecie, a zarazem jeden z trzech najbardziej prestiżowych. Hartmann zasłynął przede wszystkim z bardzo eleganckich kolekcji z materiału typu tweed. Ma również w ofercie walizki z aluminium, które wg. wielu przewyższają jakością i wykonaniem produkty konkurencji. Ofertę Hartmann-a znajdą Państwo w naszym multibrandowym salonie w Westfield Mokotów w Warszawie.

American Tourister

American Tourister

American Tourister (by Samsonite)

W latach 30-tych podczas amerykańskiego kryzysu gospodarczego Sol Koffler wymyślił ideę stworzenia walizki „dla każdego”. Tak powstała popularność marki „American Tourister”, której to produkty cechuje niemal idealny stosunek jakości do ceny. W ofercie zarówno walizki miękkie, walizki twarde i torby podróżne. American Tourister-a wyróżnia także bogata kolorystyka, ceniona przez młodych podróżników na całym świecie. Marka obecnie działa pod szyldem firmy Samsonite.