Nasze marki

Samsonite Lite-Cube DLX

Samsonite Lite-Cube DLX

Samsonite

Historia marki sięga 1910 roku, kiedy to pochodzący z Polski emigranci bracia Shwayder wprowadzają na rynek amerykański pierwszą twardą walizkę. Od tej pory dalekie podróże zarezerwowane dotąd dla nielicznych, stają się coraz bardziej popularne. Fabryka braci Schwayder rozwija się w zawrotnym tempie wprowadzając coraz to nowe technologie rewolucjonizujące bagaż podróżny jak np. pierwszy neseser z tworzyw sztucznych. W 1966 r. firma przyjmuje nazwę Samsonite, pochodzącą od biblijnej postaci – Samsona, kojarzonego z siłą i odpornością. Do dziś cechy te charakteryzują wyroby firmy Samsonite. Przykładem na to jest m.in. odporne i lekkie tworzywo Curv®, które stanowi bazę dla najbardziej popularnych linii Samsonite Cosmolite, Cubelite, Firelite i Lite-Locked. W 1990 r. Firma P.H. „Sams-Pol” dumnie nawiązuje do polskich korzeni marki, wprowadzając jako pierwsza na polski rynek produkty Samsonite. Do dziś jest wiodącym dystrybutorem marki Samsonite w Polsce.

obama-tumi

Tumi Alpha 2

Tumi

Założona w 1975r. w Stanach Zjednoczonych prestiżowa marka produkująca bagaż podróżny. Pomysłodawcą marki jest Pan Charlie Clifford, który nazwę Tumi zapożyczył od nazwy peruwiańskiego noża. Firma zdobyła popularność jakością swoich produktów, którą osiągnęła stosując niespotykane wcześniej materiały, jak np. nylon balistyczny, czy polikarbon. Do dziś torby wykonane z tego pierwszego tworzywa są wizytówką firmy. Używa ich m.in. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barrack Obama. P.H. „Sams-Pol” jest wyłącznym przedstawicielem Tumi na rynku polskim.

Rimowa Classic Flight

Rimowa Classic Flight

Rimowa

Założona w 1898 r. niemiecka firma, której najbardziej charakterystycznym produktem są walizki z aluminium. Od pewnego czasu Rimowa ma także w ofercie bagaż z polikarbonu. Produkty Rimowy cechuje wysoka jakość wykonania i oryginalny design wzorowany na przedwojennych samolotach pasażerskich. Od 2004 r. P.H. „Sams-Pol” jest wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce.

walizki_victorinox

Walizki Victorinox

Victorinox

Firma Victorinox została założona w roku 1884 przez Karla Elsnera. Od roku 1891 firma dostarcza noże do armii szwajcarskiej i jest znana głównie z tego asortymentu. Najbardziej znany symbol firmy – szwajcarski biały krzyż na czerwonej tarczy – jest używany przez Victorinox od roku 1909. Od niedawna pod marką Victorinox można także kupić zegarki, odzież, a także artykuły do podróży biznesowych – walizki, torby, tezki, plecaki – ze znakiem firmy Victorinox. Produkty te cechuje najwyższa jakość użytych materiałów, najwyższa jakość wykonania, wiele innowacyjnych i opatentowanych rozwiązań należących do tej marki i niespotykanych w innych produktach tego typu.

American Tourister

American Tourister

American Tourister (by Samsonite)

W latach 30-tych podczas amerykańskiego kryzysu gospodarczego Sol Koffler wymyślił ideę stworzenia walizki „dla każdego”. Tak powstała popularność marki „American Tourister”, której to produkty cechuje niemal idealny stosunek jakości do ceny. W ofercie zarówno walizki miękkie, walizki twarde i torby podróżne. American Tourister-a wyróżnia także bogata kolorystyka, ceniona przez młodych podróżników na całym świecie. Marka obecnie działa pod szyldem firmy Samsonite.

Hartmann

Hartmann

Hartmann

Amerykański producent ekskluzywnego bagażu najwyższej jakości od 1877 roku. W ofercie klasyczne linie skórzano-materiałowe jak i nowoczesne z tworzywa Curv. Hartmann wchodzi obecnie do grupy Samsonite.

High Sierra

High Sierra

High Sierra

Od 1978 roku High Sierra jest wiodącym producentem bagażu „dla aktywnych”. W ofercie można znaleźć torby podróżne, plecaki szkolne, plecaki i torby na kołach, do wycieczek górskich, narciarskie i mające wiele innych zastosowań.